Prezident Pavel a ministr Bek předali profesorské dekrety
Mezi jmenovanými jsou i dva noví profesoři z FSI.
Ústav fyzikálního inženýrství patří k mezinárodně uznávaným pracovištím zabývajícím se výukou a výzkumem v oblasti aplikované fyziky a jejím využití v high-tech oborech a inovacích. Náš ústav provází všechny studující fakulty základními kurzy fyziky. Studujícím s hlubším zájmem o fyziku dále poskytujeme komplexní vzdělání multioborového charakteru ve studijním oboru Fyzikální inženýrství a nanotechnologie. Zájemcům o aplikovanou optiku a mikromechaniku nabízíme obor Přesná mechanika a optika.
Ve výzkumných aktivitách se specializujeme v odborech:
Mezi jmenovanými jsou i dva noví profesoři z FSI.
Ve společném prostoru se na svých stanovištích představily ústavy i studentské týmy.
Matematik a pedagog Miloslav Druckmüller získal cenu za vynikající vzdělávací činnost, absolventka Michaela Hošková převzala cenu pro vynikající studenty a absolventy.
Během dvou dnů se fakulta stala místem setkání více než 220 studentů, zaměstnanců, absolventů a partnerů z firem.
Tradice fyziky na VUT je mnohem delší. Koneckonců, co by to bylo za technickou univerzitu – bez fyziky.
Mezi bakaláři je nejoblíbenějším vyučujícím dr. Petr Dvořák z ÚFI, u magistrů má pomyslné „zlato“ Pavel Lošák z ÚPI.
V roce 2024 vybrala komise CPP tvořená zastupci z šesti partnerských firem k ocenění 12 bakalářských a 18 diplomových prací.
Technická univerzita Chalmers vybrala Michaelu Hoškovou ze stovek kandidátů na prestižní „Excellence PhD Position“ v oblasti nanověd a nanotechnologií.
VUT hostilo první ročník Evropského univerzitního šermířského poháru v šermu kordem. Z našich studentů si nejlépe vedl student fyzikálního inženýrství Marek Patočka.
Pavel Klok se v doktorském studiu věnuje výzkumu perovskitů, na který získal tříleté stipendium Brno Ph.D. Talent pro nadějné mladé vědce.
Vědci našli způsob, jak zvýšit intenzitu terahertzového elektromagnetického vlnění a zároveň ukázali další způsob, jak lze tyto vlny ovládat.
Ke studiu fyziky přivedla Petra Lišku záliba ve sci-fi, snad ještě víc ho ale začala fascinovat skutečná tajemství přírody.
Pochopení tohoto principu otevírá mimo jiné cestu k vývoji nových komunikačních technologií. Tuzemskou zástupkyní v týmu byla výzkumnice Andrea Konečná z VUT.