Zahraničníspolupráce
Fakulta strojního inženýrství jako největší strojní fakulta v ČR a technická fakulta s nejdelší tradicí patří k předním vzdělávacím a vědecky orientovaným institucím. Na zvyšování její prestiže a otevřenosti se významně podílí oblast mezinárodní spolupráce. FSI je zapojena do mezinárodních výzkumných projektů, je členem mezinárodních odborných sdružení a podporuje mezinárodní mobilitu studentů i akademických pracovníků.
Akademičtí pracovníci využívají mobilit a stáží k získávání poznatků přispívajících k rozvoji výzkumné a publikační činnosti, k prezentaci výsledků, k podpoře společných vědeckých projektů i k přípravě a rozvoji společných studijních programů.
Silnou oblastí zahraniční spolupráce je účast týmů Fakulty strojního inženýrství v mezinárodním výzkumu, především s podporou rámcových programů EU. Pro tuto formu spolupráce je poskytována systematická administrativní podpora ze strany fakulty.
Fakulta nabízí vzdělání v některém z tzv. joint-degree / double-degree programů, kde studenti tráví část studia v zahraničí a po úspěšném absolvování získají dva diplomy – z mateřské FSI i ze zahraniční partnerské univerzity/fakulty.
Fakulta organizuje nebo se podílí na organizaci mezinárodních odborných konferencí, seminářů, letních škol, aj, akcí. K nejznámějším patří Mendel (conference on soft computing), SPILL Conference, International Conference on Mechatronics, International Conference on Nanoscience + Technology, Summer School of Mechatronics, Enginernig Mechanics, HYDROTURBO, International Summer School on Nanoscale Physics, Mezinárodní bienále studentského designu, aj.
-
Zahraniční stáže pro studenty
Nejčastější způsob, který si studenti volí pro studijní pobyty v zahraničí je s využitím programu ERASMUS+.
-
Joint-degree / Double-degree programy
Možnost pro studenty, kteří chtějí strávit podstatnou část studií v zahraničí a získat dva diplomy – jak z mateřské VUT, tak ze zahraniční partnerské univerzity.
-
Výukové pobyty zaměstnanců
Nejčastější způsob, který si zaměstnanci volí pro získání pedagogických zkušeností či nových kontaktů v zahraničí je zahraniční pobyt s využitím programu ERASMUS+.
Zaměstnanci, kteří plánují vyjet do některé ze zemí střední a jihovýchodní Evropy mohou využít program CEEPUS.
-
Podpora pro mezinárodní projekty vědy a výzkumu
Systematická podpora vyhledávání vhodných partnerů, identifikace vhodných zdrojů financování VaV, přípravy projektových žádostí a podpory realizace projektů.
Pro více informací jsme vám k dispozici. Kontaktujte nás.
Mgr.
Iveta Hovorková
Oddělení vnějších vztahů a marketingu (internacionalizace)
Bc.
Alena Cupáková
Studijní oddělení
(zahraniční stáže, joint-degree,
Ing.
Blanka Marušincová
MSc
Oddělení podpory projektů
(podpora pro zahraniční projekty VaV)