Prezident Pavel a ministr Bek předali profesorské dekrety
Mezi jmenovanými jsou i dva noví profesoři z FSI.
Jsme renomované moderní pracoviště uznávané nejen v České republice, ale i v evropském a světovém měřítku. Zajišťujeme vzdělání v souladu se současným stavem a potřebami průmyslu a komunální sféry, výzkumu a vývoje, potřebami společnosti a požadavky na profil absolventa. Naše činnost zahrnuje aktivity v těchto oblastech:
Aktivity jednotlivých výzkumných skupin se vzájemně prolínají a doplňují, což umožňuje pružně reagovat na řešení aktuálních úloh vycházejících z praxe.
Procesní inženýrství není pestrý obor jenom z pohledu zastoupení v průmyslových odvětvích nebo komunální sféře, je pestrý také tím, čím se zabývá. Jedná se o koncepční a komplexní řešení, tj. od investičního plánování až po detaily. Řeší se:
Procesní inženýrství navíc ke všem těmto činnostem přistupuje maximálně komplexně a propojuje je tak, aby byl respektován přístup na bázi tří základních aspektů „3E” (Energy + Economy + Environment).
Mezi jmenovanými jsou i dva noví profesoři z FSI.
Ve společném prostoru se na svých stanovištích představily ústavy i studentské týmy.
Pavel Lošák z Ústavu procesního inženýrství se v letošní anketě mezi studenty stal nejoblíbenějším pedagogem na FSI v magisterském studiu.
Mezi bakaláři je nejoblíbenějším vyučujícím dr. Petr Dvořák z ÚFI, u magistrů má pomyslné „zlato“ Pavel Lošák z ÚPI.
V roce 2024 vybrala komise CPP tvořená zastupci z šesti partnerských firem k ocenění 12 bakalářských a 18 diplomových prací.
Vítězný poster autorů do třiatřiceti let získal na mezinárodní konferenci Engineering Mechanics příspěvek kolegů z FSI.
Algoritmy, které umí předpovědět dostupnost kogenerační jednotky, vytvořili odborníci z Ústavu procesního inženýrství.
Cenu Wernera von Siemense za první místo v kategorii Nejlepší absolventská práce zabývající se technologiemi spadajícími do konceptu Infrastruktura a energetika získal Ing. Marek Kollmann.
Cukry, kyselina octová, etanol. Tyto a další látky byste našli v odpadních vodách, které vznikají ve vinařstvích.
Třídíme dostatečně? Kolik recyklovatelných materiálů zbytečně končí v černých popelnicích? A hlavně kolik odpadu obyvatelé a firmy v Česku vyprodukují v následujících letech?
Symbióza chovu ryb a pěstování zeleniny v uzavřeném systému, takzvaná akvaponie, je v Česku na vzestupu. Aby byl byznys nejen rentabilní, ale taky maximálně ekologický, je potřeba vybalancovat…
Hned devět doktorandů z brněnské techniky zabodovalo v soutěži Brno Ph.D. Talent, která oceňuje mladé vědce. Nejvíce zástupců, přesně pět, bylo z vědeckého centra CEITEC VUT. V soutěži zabodoval…