Studiem specializace získáte přehled o tom, jak věci fungují a co se dá jak vyrobit. A právě – vědět JAK – je pro úspěšnou výrobu to nejdůležitější. Jestli chcete nakouknout pod pokličku obrábění, tváření, svařování nebo slévání, Strojírenská technologie je to pravé. Vše si vyzkoušíte ručně i s pomocí moderních technologií. Postupně se seznámíte s pokročilými technologiemi, po celé studium můžete využívat skvěle vybavené dílny. Stanete se technologem, bez kterého se neobejde žádná strojírenská ani výrobní firma. Nebo pokračujte na inženýra. A to na program Strojírenská technologie.
DŮLEŽITÉ! Čtyři prakticky zaměřené studijní specializace programu Strojírenství (Aplikovaná informatika a řízení, Kvalita, spolehlivost a bezpečnost, Stavba strojů a zařízení, Strojírenská technologie) mají společný první ročník. Pokud byste si uvědomili, že specializace, do které jste se přihlásili, není „ta pravá“, budete mít příležitost na konci prvního ročníků zvolit jinou specializaci z programu Strojírenství.
Výuku programu/specializace zajišťuje Ústav strojírenské technologie.
Mít široký rozhled je pro začátek profesního života výhoda
-
0 %
absolventů na úřadech práce (pouze pokud byste chtěli)
-
90 %
studentů má pracovní smlouvu ještě před ukončením studia
-
36 - 45 tis. Kč
minimální nástupní plat absolventa
Nejste v tom sami!
Zeptejte se ambasadora studia, současného studenta, na cokoliv o studiu a životě na strojárně.
Strojírenství – Strojírenská technologie
„Strojírenská technologie tě naučí z myšlenky vytvořit realitu, z návrhu výrobku vyrobit reálnou součást. Pokud tedy chceš dělat něco praktického, tak je to obor přesně pro tebe. Při studiu se naučíš posoudit vyrobitelnost navržených součástí, vybrat nejvhodnější výrobní technologii, stroje i nástroje. Ale neboj, nejde jen o nesrozumitelnou teorii. Hodně věcí ti bude vysvětleno při praktických ukázkách, kde se vše lépe pochopí. Zjistíš, že jde provázat konstrukci s technologií. A jelikož se nové výrobky budou vyrábět stále, tak ani nebudeš mít nouzi o své budoucí uplatnění získaných znalostí.“
Martin Kasík