Detail publikace
O asymptotice řešení zpožděných dynamických rovnic na časových škálách
ČERMÁK, J. URBÁNEK, M.
Český název
O asymptotice řešení zpožděných dynamických rovnic na časových škálách
Anglický název
On the asymptotics of solutions of delay dynamic equations on time scales
Typ
článek v časopise - ostatní, Jost
Jazyk
en
Originální abstrakt
The paper discusses the qualitative behaviour of linear delay dynamic equations on time scales. The general results are derived and applied to some important special cases. In particular, we obtain the unified asymptotic description for a class of delay differential equations and their discretizations.
Český abstrakt
Článek se zabývá popisem kvalitativních vlastností řešení zpožděných dynamických rovnic na časových škálách. Jsou zde odvozeny obecné výsledky, které při aplikaci na speciální časové škály umožňují společný asymptotický popis řešení jisté třídy zpožděných diferenciálních rovnic a jejich diskretizací.
Anglický abstrakt
The paper discusses the qualitative behaviour of linear delay dynamic equations on time scales. The general results are derived and applied to some important special cases. In particular, we obtain the unified asymptotic description for a class of delay differential equations and their discretizations.
Klíčová slova česky
Dynamická rovnice se zpožděním, časová škála, kvalitativní chování
Klíčová slova anglicky
Delay dynamic equation, time scale, qualitative behaviour
Rok RIV
2007
Vydáno
01.08.2007
Nakladatel
Pergamon-Elsevier Science LTD
Místo
Oxford, England
ISSN
0895-7177
Časopis
MATHEMATICAL AND COMPUTER MODELLING
Ročník
46
Číslo
3-4
Strany od–do
445–458
Počet stran
14
BIBTEX
@article{BUT43985,
author="Jan {Čermák} and Miroslav {Urbánek},
title="On the asymptotics of solutions of delay dynamic equations on time scales",
journal="MATHEMATICAL AND COMPUTER MODELLING",
year="2007",
volume="46",
number="3-4",
month="August",
pages="445--458",
publisher="Pergamon-Elsevier Science LTD ",
address="Oxford, England",
issn="0895-7177"
}