Detail publikace
Asymptotické odhady v superlineárních diferenciálních rovnicích se zpožděním
DVOŘÁKOVÁ, S.
Český název
Asymptotické odhady v superlineárních diferenciálních rovnicích se zpožděním
Anglický název
On the asymptotics of superlinear differential equations with a delayed argument
Typ
článek v časopise - ostatní, Jost
Jazyk
en
Originální abstrakt
This paper formulates the asymptotic estimates of a superlinear differential equation with variable time delay. These estimates are given in terms of auxiliary functional equations and inequalities. The general results are applied to particular cases of the studied nonlinear equation.
Český abstrakt
Ve článku jsou formuluvány asymptotické odhady řešení superlineárních rovnic se zpožděnou časovou proměnnou. Odhady jsou provedeny díky pomocným fukncionálním rovnicím a nerovnostem. Hlavní výsledek je aplikován na jednoduché příklady ve studovaných nelineárních rovnicích.
Anglický abstrakt
This paper formulates the asymptotic estimates of a superlinear differential equation with variable time delay. These estimates are given in terms of auxiliary functional equations and inequalities. The general results are applied to particular cases of the studied nonlinear equation.
Klíčová slova anglicky
Nonlinear delay differential equation, functional equation, functional inequality, asymptotic behaviour.
Rok RIV
2006
Vydáno
01.12.2006
Nakladatel
Univerzity of Žilina
Místo
Žilina
ISSN
1336-149X
Časopis
Studies of the University of Žilina
Ročník
20
Číslo
1
Strany od–do
31–38
Počet stran
8
BIBTEX
@article{BUT44809,
author="Stanislava {Dvořáková},
title="On the asymptotics of superlinear differential equations with a delayed argument",
journal="Studies of the University of Žilina",
year="2006",
volume="20",
number="1",
month="December",
pages="31--38",
publisher="Univerzity of Žilina",
address="Žilina",
issn="1336-149X"
}