Detail publikace
Maticové diferenciální rovnice s neohraničenými zpožděními
ČERMÁK, J.
Český název
Maticové diferenciální rovnice s neohraničenými zpožděními
Anglický název
On matrix differential equations with several unbounded delays
Typ
článek v časopise - ostatní, Jost
Jazyk
en
Originální abstrakt
The paper focuses on the matrix differential equation with continuous entries and continuous commutable delays. Some qualitative and asymptotic properties of solutions are derived by means of the auxiliary functional equations.
Český abstrakt
Článek vyšetřuje maticovou diferenciální rovnici se spojitými koeficienty a spojitými komutujícími zpožděními. Užitím pomocných funkcionálních rovnic jsou odvozeny některé kvalitativní a asymptotické vlastnosti řešení.
Anglický abstrakt
The paper focuses on the matrix differential equation with continuous entries and continuous commutable delays. Some qualitative and asymptotic properties of solutions are derived by means of the auxiliary functional equations.
Klíčová slova anglicky
differential equation, unbounded delay, qualitative behaviour
Rok RIV
2006
Vydáno
25.07.2006
Nakladatel
Cambridge Univ. Press
Místo
United Kingdom
ISSN
0956-7925
Časopis
European Journal of Applied Mathematics
Ročník
17
Číslo
7
Strany od–do
417–433
Počet stran
17
BIBTEX
@article{BUT43984,
author="Jan {Čermák},
title="On matrix differential equations with several unbounded delays",
journal="European Journal of Applied Mathematics",
year="2006",
volume="17",
number="7",
month="July",
pages="417--433",
publisher="Cambridge Univ. Press",
address="United Kingdom",
issn="0956-7925"
}