Detail publikace
Poznámka o involutorních automorfismech tělesa C a použití algebraicky nezávislých čísel ke konstrukci diagonálních matic
SKULA, L.
Český název
Poznámka o involutorních automorfismech tělesa C a použití algebraicky nezávislých čísel ke konstrukci diagonálních matic
Anglický název
A note on involutoryautomorphisms of C and the use of algebrically independent numbers for the construction diagonable matrices
Typ
článek v časopise - ostatní, Jost
Jazyk
en
Originální abstrakt
The involutory aotomorphisms of the complex field are classified into three families" Archimedian – "like real numbers", Archimedian – "like a propper subfield of real numbers" and non-Archimedian. It is shown that these families have the same cardinality equal to exp exp aleph 0. By means of the involutory. automorphisms and Lindemann's criterion on algebraically independent numbers a class of diagonable matrices is constructed.
Český abstrakt
Involutorní automorfismy tělesa komplexních čísel jsou rozděleny do tří tříd: obsahující archimedovské podtěleso reálných čísel, archimedovské vlastní podtěleso reálných čísel a obsahující nearchimedovské podtěleso. Kardinální číslo každé z těchto tříd je exp exp alef 0. Pomocí involutorních automorfismů tělesa komplexních čísel a Lindemannova kritéria o algebraicky nezávislých číslech je konstruhována třída diagonalizovatelných matic.
Anglický abstrakt
The involutory aotomorphisms of the complex field are classified into three families" Archimedian – "like real numbers", Archimedian – "like a propper subfield of real numbers" and non-Archimedian. It is shown that these families have the same cardinality equal to exp exp aleph 0. By means of the involutory. automorphisms and Lindemann's criterion on algebraically independent numbers a class of diagonable matrices is constructed.
Klíčová slova česky
Involutorní automorfismus tělesa komplexních čísel algebraicky nezávislé číslo; Lindemannovo kritérium; diagonalizovatelná matice.
Klíčová slova anglicky
Involutory automorphism of the komplex field; algebraically independent number; Lindemann criterion; diagonable matrix.
Rok RIV
2005
Vydáno
21.08.2005
Nakladatel
Universitatis Ostraviensis
Místo
Ostrava
Časopis
Acta Mathematica
Ročník
2004
Číslo
12
Strany od–do
49–60
Počet stran
12
BIBTEX
@article{BUT43161,
author="Ladislav {Skula},
title="A note on involutoryautomorphisms of C and the use of algebrically independent numbers for the construction diagonable matrices",
journal="Acta Mathematica",
year="2005",
volume="2004",
number="12",
month="August",
pages="49--60",
publisher="Universitatis Ostraviensis",
address="Ostrava"
}