Seriál s příběhy úspěšných studentských senátorů a senátorek. Nyní máš možnost kandidovat i ty!
2011-2017 členkou SKAS FSI jako řadový člen, působila i v komisích (ekonomické a studijní) a Studijní komisi v letech 2014-2016 předsedala
Co Vás motivovalo ke kandidatuře do SKAS?
Možnost aktivně přispívat k dění na fakultě (náhled do ekonomické stránky vedení fakulty, připomínkování směrnic ke studiu a možnost organizovat akce například Strojařské schody) a prezentovat fakultu navenek, ale i uvnitř (například při slavnostních imatrikulacích).
Co Vám práce senátorky dala?
Vhled do organizace fakulty. Přehled o možnostech studia a lidech, kteří tvoří společně celek naší alma mater. Mnoho lidí tu pro fakultu dýchá. Dále procesní a organizační záležitosti v mandátové komisi. Taky vás pak více lidí na naší velké fakultě zná a vy víte, že jim můžete nějak pomoci.
Proč je podle vás tato forma akademické samosprávy důležitá? A jak v ní vidíte roli studentů?
Velmi důležitá. Studenti mají možnost ovlivnit chod fakulty a opravdu promluvit, pokud se jim něco nelíbí. Někdy se situace může vyhrotit, jako tomu bylo třeba při volbě děkana na FA VUT v roce 2014. V krajním případě i některá rozhodnutí blokovat. Ne, že by to bylo v našem případě třeba. Vedení fakulty se SKASem vycházelo velmi dobře.
Co konkrétního se Vám osobně povedlo v roli senátorky ovlivnit a berete to jako svůj největší úspěch, respektive přínos pro fakultu?
V roce 2015 jsem otevřela otázku hodnocení doktorského studia (sama jsem byla doktorandem). Z proběhlé diskuze na senátu vyplynulo, že změna bude potřebná a senát pověřil vedení fakulty k revizi směrnice o hodnocení postupových kritérií doktorandů do dalšího ročníku. Směrnici pak projednala Komise pro vědu a výzkum, Studijní komise a oborové rady. Připomínky opět vedení fakulty zapracovalo a 2016 vyšla směrnice v platnost.
Budoucnost fakulty záleží i na tobě. Kandiduj za studenty do Akademického senátu FSI či VUT! |